CRIKVENICA - Temeljem sporazuma s Vladom RH, koji je predstavljao temelj za izradu Stečajnoj plana čije je prihvaćanje značilo izlazak Jadrana iz stečaja, Uprava je pokrenula postupke koji su od tereta očistili više od 90 posto nekretninskog portfelja, a u vlasništvo tvrtke vraćene su nekretnine autokampa Selce i turističkog naselja Kačjak Uprava Jadrana d.d. iz Crikvenice, turističke tvrtke koja u vlasništvu na crikveničkoj rivijeri ima 8 hotela, 2 autokampa i turističko naselje, nakon završetka stečajnog postupka u siječnju ove godine nastavila je s kompleksnim pravnim radnjama za upis vlasničkih prava, objedinjavanje i brisanje zabilježbi nad nekretninama tvrtke koje su sve odreda nakon stečaja ostale opterećene pravima trećih osoba.
Temeljem sporazuma s Vladom RH, koji je predstavljao temelj za izradu Stečajnoj plana čije je prihvaćanje značilo izlazak tvrtke iz stečaja, Uprava tvrtke zaprimila je brisovna očitovanja i izjave o upisu prava vlasništva od strane Ministarstva financija, Porezne uprave i Centra za restrukturiranje i prodaju (kao pravnih slijednika AUDIO-a odnosno Hrvatskog fonda za privatizaciju) te je kompletnu dokumentaciju sa zahtjevom za brisanjem svih tereta i upisom prava vlasništva predala Općinskom sudu u Crikvenici koji je donio odgovarajuća Rješenja.
Uspješnom provedbom tih radnji „očišćeno“ je više od 90 posto nekretninskog portfelja Jadrana, a u vlasništvo Jadrana vraćene su nekretnine autokampa Selce i turističkog naselja Kačjak.
„Stečajni postupak Jadrana sigurno je jedan od najkompleksnijih stečajnih postupaka u Hrvatskoj koji je nakon uspješnog završetka samog postupka ostavio još mnogo pravnih radnji koje moramo realizirati kako bi ispoštovali sporazume s vjerovnicima i kako bi posve očistili tvrtku od dubioza. Ono što mi je posebno drago, i kao nekom tko je aktivno bio uključen u stečajni postupak i kao građaninu Crikvenice koja uvelike ovisi o sudbini Jadrana, da smo zahvaljujući sluhu Vlade RH uspjeli u svoje vlasništvo vratiti nekretnine autokampa Selce i turističkog naselja Kačjak koje je prijašnja Uprava tvrtke dan prije otvaranja stečaja pokušala izdvojiti iz portfelja Jadrana, čime bi izgubili najvrijednije nekretnine u svom portfelju i vjerojatno onemogućili uspješan izlazak iz stečaja i nastavak djelatnosti. Uspješno rješavanje imovinskih odnosa otvara vrata razvoju i sigurnijoj isplati tražbina bivšim i sadašnjim radnicima – vjerovnicima, što nam je trenutno prioritet“, izjavio je Dino Manestar, predsjednik Uprave Jadrana d.d. prodaja stanova
Nema komentara:
Objavi komentar